M.S.V.’71 wint bekerduel bij sv Loosduinen (2-3)
- nicovdlelij
- 8 uur geleden
- 3 minuten om te lezen

Afgelopen dinsdagavond speelde onze hoofdmacht in Loosduinen zijn 2e bekerduel in drie dagen tijd. Vanwege het 90-jarig bestaan van de sv Loosduinen was de wedstrijd verplaatst van 5 naar 1 september. M.S.V.'71 won met 2-3. Houdayfa el Hadioui had met 2 doelpunten een belangrijk aandeel in de Maassluise zege.

Een prachtige datum voor de blauw/witte vereniging, want hiermee is de 90 jaar een feit. Dit zal a.s. zaterdag met een prachtige verbouwde kantine gevierd worden.
Hierbij hebben de Peenbuikers (bijnaam voor Loosduiners*) vorig jaar wat inspiratie ingewonnen bij onze mooie club. Alle reden voor een compliment en aardigheidje voor het bestuur van de leuke club uit ‘het mooie dorp achter de duinen’.
*) korte uitleg over de bijnaam; Peenbuikers:
In Loosduinen werden vroeger veel penen verbouwd. Deze werden goed verkocht, omdat de wortels uit Loosduinen er altijd mooi uitzagen. Dat kwam omdat de tuinders ze wasten. Dat deden ze in de sloot, en om bij een slootje te kunnen komen lagen zij op hun buiken. Daardoor hadden ze vaak modder aan hun buik en zo is de naam Peenbuiker ontstaan.
Na de felicitaties voor de 90e verjaardag en de nieuwe kantine, ontstond een gelijkopgaande strijd op het sportcomplex in het groene Madestein.
Het tempo lag in de openingsfase direct hoog, op 4e klasse niveau misschien wel. M.S.V.’71 met o.a. de aanwinsten Jerrel Lamsberg (spits), Marwan el Massoudi (middenveld), Chris Grootscholten (linksback), Sami El Laham (verdediger) en Nino v Leeuwen (keeper) in de basis, kon goed meekomen.

Sterker nog; de gasten namen na 10 minuten de leiding door een prima aanval, die op snelheid werd afgrond door de uitstekend spelende Houdayfa el Hadioui ( 0-1).Even later miste Jerrel Lamsberg een grote kans. Op goed aangeven van Rody van Baalen schoot hij de bal van dichtbij, over.
Halverwege de 1 helft een bijzonder moment bij een Loosduinse aanval. Na een goede voorzet van Keano Kraaijenoord van rechts, belandde de bal via Dennis Heemskerk voor of achter de lijn? De scheidsrechter kon het niet beoordelen. Bij navraag aan ‘onze’ grensrechter bleek het de gelijkmaker voor Loosduinen te zijn 1-1!
Zeldzaam
De Loosduiners beschouwden het als een extra verjaardagscadeautje voor hun gezellige club. Want zoveel vriendelijkheid maken ze nog zelden mee. Het moet gezegd; inmiddels wordt onze club geroemd om ‘eerlijke’ grensrechters. Een paar seizoenen geleden gaf onze vlaggenist al eens een doelpunt voor Fc Zoetermeer bij een ‘onderkant lat’ twijfelbal. Dit wordt in Zeist nog steeds gebruikt als voorbeeld hoe het ook kan bij de amateurs’!
De leuke 1e helft verliep verder gelijk op, met aan beide kanten nog een bal op de paal. Eerst schoot de rechtsbuiten van de Peenbuikers na 35 minuten keihard op de kruising en Arno v Zweden knalde, vlak voor de rust, op de paal van de blauwwitten. Zo werd er met een gelijke stand gerust; 1-1. Duidelijk was wel dat M.S.V.’71, qua veldspel en tempo, niet onderdeed voor de 4e klasser.
Het lichte zwart/witte overwicht werd in de 2e helft sterker en resulteerde na een kwartier op een nieuwe voorsprong voor de brigade van Jan vd Sar (terug op bekend terrein). Arno van Zweden gaf Houdayfa el Hadioui een assist op maat, waarna de laatstgenoemde de 1-2 kon aantekenen. Alweer het 3e doelpunt in de bekerpoule voor Houdayfa.
Ondanks wat wissels bleven de Maassluizers de bovenliggende partij. Na een half uur scoorde de ingevallen Jack vd Vlugt fraai met een hoge krulbal over de Loosduinse sluitpost; 1-3!
Hiermee leek de overwinning in de voetbaltas. Maar Loosduiner Dennis Heemskerk scoorde in de slotfase nog de aansluitingstreffer 2-3, waarna het nog even spannend werd. Maar grote mogelijkheden kreeg thuisploeg niet meer. In de blessuretijd waren er nog wat counter uitspeel mogelijkheden voor M.S.V.’71, maar de stand bleef ongewijzigd.
Met deze overwinning is M.S.V.’71 met 6 punten uit twee duels, koploper in de bekerpoule. Alleen vv Vierpolders kan ons vlaggenschip nog inhalen als het zaterdag wint bij sv Madestein.
In dat geval valt zaterdag 12 september de beslissing in en tegen Vierpolders. Hiervoor speelt ons 1e elftal nog één oefenduel op dinsdag 8 september tegen 3e klasser vv Maasdijk.
Op zaterdag 19 september start dan de competitie met de waterwegderby tegen D.V.O.’32







