Honselersdijk 6 – M.S.V.’71 3 2-4 (1-0)
Op de eerste echte gure herfstdag van het jaar moest het derde spelen tegen het zesde team van Honselersdijk. Via de Spond app konden we zien wie vandaag aanwezig zouden zijn, en wie niet. Het was een uitwedstrijd, dus Kees jr deed zeker niet mee, net als oogklep Martin, die hele andere dingen aan zijn hoofd had. Nadat hij zijn schoenen in de wilgen heeft gehangen, met daarnaast de oogkleppen, heeft hij zich nu gestort op een andere carrière. Tijdens zijn actieve voetbalcarrière was hij het vaak oneens met de beslissingen van de scheidsrechter, en zijn kreet “scheidsie-hoe is het” galmt nog wel eens na op de velden. Maar, uit zeer betrouwbare bron, Maassluis is klein, hebben we vernomen dat onze eigen Martin scheidsrechter is geworden! Hij wilde eerst op een wat lager niveau kijken of hij het wel kan, maar misschien dat hij binnenkort ons een keer fluit. Ik heb ook gehoord dat de eerste de beste wedstrijd uit de hand is gelopen, en door Martin is gestaakt. Dit was een pupillen wedstrijd bij Excelsior M. Ook was onder een wollen muts Pluisje te herkennen. Deze tropische vogel had uitgerekend een van de guurste dagen van dit seizoen uitgekozen om naar M.S.V. te komen. En, deze uiterst slimme speler/trainer/coach had al snel door dat we uit speelden.
Terug naar de wedstrijd. De volgende elf spelers kregen de kans om de eerste helft indruk te maken: Marnix, Danny, Loek, Scott, Duuc, Bas, Sunil, Luuk, Wesley, Bryan en Herman. Wisselspelers waren Reno, Michael, Robbert en David R. Natuurlijk was Fer er ook bij, en de geblesseerden Timo en Geert D. Timo heeft last van zijn hamstring, welke, zoals iedereen weet, een spiergroep is die aan de achterkant van de dij ligt en bestaat uit drie spieren: de musculus biceps femoris, de semitendinosus en de semimembranosus. Een andere benaming voor deze spieren is dan ook wel de ischiocrurale spieren. Maar goed, dat weet iedereen, toch? Verder is Geert D blijkbaar ook geblesseerd, ook aan een bovenbeenspiergroep, maar nu aan de voorkant, de quadriceps. Bij een lichte blessure scheurt deze voor 75% af. Niemand wist eigenlijk dat hij geblesseerd is, Geert is ook zo’n stille en rustige speler. Oh ja, Jack B was er ook bij, en zoals iedereen nu weet, is het onduidelijk wat hij doet, maar dat doet hij dan ook heel erg goed. Het is net een bacterie-infectie waar je niet van afkomt, Jack Bacillus.
Na het beginsignaal zette Honselersdijk met veel lopende mensen ons meteen onder druk, en het lukte het ons niet om grip op het spel te krijgen. Na een klein kwartiertje begonnen we toch voorzichtig aan aanvallen te denken, en meteen was het gevaarlijk voor de goal van Honselersdijk. Helaas stond het vizier niet op scherp bij onze aanvallers Wesley, Bas en Luuk. Bij elke aanval sloot Sunil goed aan, maar de snelheid van de voorhoedespelers ligt iets hoger dan Sunil’s snelheid, dus kwam Sunil vaak te laat aan bij de zestien van Honselersdijk. Aan de andere kant werd een snelle aanval netjes afgerond in de verre hoek, 1-0. Ondanks dat Honselersdijk het meest balbezit had, waren het toch de counters van het derde die het gevaarlijkst waren en het dichts bij een doelpunt waren. Door Reno in te brengen voor LoekVee, op eigen verzoek (!), kregen we iets meer vat op het middenveld, al is niet zeker of dit kwam door de wissel, of doordat Honselersdijk wat uitgeraasd leek. Tot aan de rust werd er niet meer gescoord, zodat we met 1-0 achterstand gingen rusten. In deze rust periode werd er natuurlijk over van alles en nog wat gesproken, behalve de wedstrijd.
Toch werd besloten dat er iets moest gebeuren, en Sunil en Duuc werden het slachtoffer zodat Michael en Robbert mochten proberen het tij te keren. Dit tot tevredenheid van Bryan, want voor het eerst kwam er een lach op zijn gezicht. Wel een gemeen lachje, maar het is een lach!En, dit had meteen effect, want binnen 5 minuten lag de bal op de stip! Marnix heeft een iets andere tactiek dan Geert, en in plaats van een corner weg te geven, schopt hij de tegenstander tegen de vlakte. De houdbare (?) penalty werd feilloos ingeschoten, zodat we al snel tegen een 2-0 achterstand aan keken. Het derde rechtte de rug, en ging zelfs goed combinatie voetbal spelen. Achterin zetten Herman en Scotty de verdediging goed neer, en doordat er iets rustiger werd gevoetbald, leidde dit al snel tot de 2-1 en 2-2, beide via Luuk, en, het moet gezegd worden, ook doordat een eerlijke grensrechter van Honselersdijk niet de aanvallen afvlagde. Het derde had de smaak te pakken, en wilde ook voor een overwinning gaan. Honselersdijk werd steeds meer teruggedrongen, en dit resulteerde in de 2-3 en 2-4, alweer door Luuk. En ja, het klopt, Luuk is in de wilg geklommen waar de schoenen van Martin hangen, en heeft zijn oogkleppen eruit gehaald en opgedaan. Dus vanaf nu, oogklep Luuk! Zodra hij de bal heeft, volgt hij het spoor van Martin zonder op te kijken of medespelers er beter voorstaan. Misschien dat hij ook het schriftje van Martin kan overnemen?
Met nog 10 minuten te spelen werd onze laatste aanwinst ingebracht, David R. Deze hele rustige en bescheiden jongen valt vrijwel niet op, en dus veel mensen zullen hem niet kennen. Hij vertoont veel overeenkomsten met Geert D, er komt veel geluid uit, maar niets zinnigs. In de kleedkamer zat de oudste naast hem, en de batterijen van zijn gehoorapparaat kregen kortsluiting, wat een ouwehoer! Het lijkt wel alsof hij elke stilte moet vullen met weer een loze nietszeggende opmerking. Op de training was het hem al gelukt om zeker 20 minuten mee te doen, en voor zijn gevoel had hij deze wedstrijd dan ook 20 minuten gespeeld, in plaats van de echte 10 minuten. Maar ja, mannen en de tijd…alles duurt een eeuwigheid in onze gedachten, maar meestal is het binnen een minuut gedaan ;-). Afijn, David heeft in de 10 minuten nog minder gedaan dan Jack B, dus eigenlijk is Jack B waardevoller. Nadat hij 1 bal per ongeluk tegen zich aan had gekregen, en het spel verder aan David voorbijging, eiste hij de bal op bij een corner, zodat hij in elk geval kon opscheppen dat hij een bal geraakt had in deze hoogstaande wedstrijd. De corner raakte hij totaal verkeerd, of misschien is dit het beste wat hij kan, maar doordat het derde spelers heeft die van niets iets kunnen maken, lukte het linksback (!) Robbert om er toch nog een kans uit te creëren. Terwijl hij al juichend naar de middenstip liep om de 2-5 te vieren, bleek dat de uitstekende keeper van Honselersdijk deze prachtige kopbal met een katachtige redding van de doellijn gehaald. Of was de bal wel over de lijn? Het maakte uiteindelijk niet meer uit, want dit was het laatste wapenfeit van deze wedstrijd en de drie punten gingen mee naar Maassluis. Na het fluitsignaal moesten we nog wel Danny Gump vetellen dat het afgelopen was, en hij kon stoppen met rennen.
Bij terugkomst op M.S.V.’71 werd er nog lang nagepraat over deze leuke wedstrijd. En, het was mooi om te zien dat het vlaggenschip ook drie punten wist binnen te slepen. Hierbij werd de wedstrijd nog even stil gelegd omdat de nestors van M.S.V.’71 blijkbaar iets te veel commentaar leverde op de leiding. Zij moesten achter de dranghekken plaats nemen, en kunnen een stadionverbod tegemoetzien. Het mocht allemaal de pret niet drukken!En, zoals elke week, was Jack Bankier weer heel snel met een tikkie. Er moet maar eens een kascontrole gehouden worden.